Montaż instalacji fotowoltaicznej

Musimy przyznać, że fotowoltaika Trójmiasto bije ostatnimi czasy istne rekordy popularności. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę sektor mikro instalacji. Na pewno bardzo dużo osób zdecydowało się na fotowoltaikę z uwagi na kolejne już edycje programu „Mój Prąd”. Nie ma co się dziwić, że ludzi chętnie korzystają z programu dofinansowania. Czy warto decydować się na montaż fotowoltaiki? Jak najbardziej tak.

Pierwszy argument to na pewno darmowy prąd. Szczególnie jest to ważne teraz, gdy ceny prądy idą drastycznie w górę. Każda osoba, która interesuje się fotowoltaiką i bierze ją pod uwagę powinna wiedzieć, że nawet fotowoltaika Trójmiasto nie jest w stanie wyzerować całkowicie naszego rachunku za prąd. Jednak ograniczenie nawet do 90 procent wysokości stałych opłat, to rozwiązanie naprawdę opłacalne i nie podlega to wątpliwości.

Drugą kwestią są już wspomniane poniekąd dofinansowania do fotowoltaiki. Mowa tutaj nie tylko o bezzwrotnych dotacjach, ale także ulgach podatkowych oraz pożyczkach niskoprocentowych. Skorzystanie ze wszelkich możliwych form dofinansowania sprawia, że czas zwrotu z instalacji fotowoltaicznej nie będzie trwał dziesięciu lat, ale może to się stać w granicy trzech do pięciu lat. Jest to dla nas naprawdę fantastyczna wiadomość.

Do tego dochodzą także kwestie ekologiczne. Zaczęliśmy i to bardzo dbać o otaczające nas środowisko. Nie mamy co do tego wątpliwości. Interesujemy się co dzieje się wokół nas. Wiemy jak bardzo zanieczyszcza środowisko palenie w piecach oraz inne rzeczy, których dokonujemy niemal codziennie. Dzięki fotowoltaice działamy pro środowiskowo i możemy powiedzieć jasno, że jesteśmy eko.

Author: admin