Krzesełko do karmienia

Nie od dzisiaj wiemy, że krzesełko do karmienia drewniane jest niesamowitą wygodą dla rodzica, ponieważ dziecko, które zaczyna już samodzielnie siedzieć i jeść stałe pokarmy, musi mieć swoje specjalne miejsce przy stole. Napotykamy niestety bardzo często przeróżne problemy. Między innymi dziecko nie dosięga główką do stołu, sadzanie dziecka na kolanach jest niewygodne dla każdej ze stron, a do tego pociechy plamią nasz obrus, a jego pranie co drugi dzień kompletnie nam się nie opłaca. W takim przypadku musimy zainwestować w krzesełko do karmienia. Ułatwi nam ono życie.

Kiedy kupić dziecku krzesło do karmienia? Najlepszym momentem jest moment, w którym nasze dziecko już samodzielnie siedzi. Jest to najczęściej wiek między sześć a dziesięć miesięcy. W tym czasie dziecko się usamodzielnia. Oznacza to jedzenie samodzielnie niemowląt, które według większości lekarza znacznie pomaga w usamodzielnianiu stopniowym niemowlęcia w żywieniowej sferze, od mleka do stałych pokarmów, które spożywamy przy stole.

Musimy także pamiętać o tym, że nie możemy dziecka zmuszać do jedzenia. Nie możemy mu wkładać na siłę łyżeczki do buzi. Musimy to robić bardzo powoli  z pełnym spokojem oraz wyczekiwać aż nasze dziecko samo zrozumie, że musi zebrać pokarm swoją górną wargą. Dzięki temu zacznie się dużo szybciej przyzwyczajać do jedzenia ze sztućców, co mu otworzy drzwi do jeszcze szybszej nauki jedzenia samodzielnego, oraz taki sposób nie zaburza w żadnym wypadku czynności jego aparatu mowy. Nie bójmy się zrobić pierwszego kroku. W razie wątpliwości skontaktujmy się z pediatrą.

Author: admin