Pozycjonowanie Kraków – jaką firmę SEO wybrać i jak sprawdzać jej działania?

Posiadasz firmę w Krakowie i przeraża Cię ilość konkurencji? Jest to jedno z najstarszych i największych miast w Polsce, które odwiedza rokrocznie ponad 10 milionów turystów. Nie wspominając już o lokalnych mieszkańcach, których jest obecnie niemal 180 tysięcy. Pozycjonowanie Krakow jest więc stosunkowo skomplikowane. 

 

Aby ułatwić sobie życie oraz wyeliminować potencjalne błędy, warto sięgnąć po pomoc profesjonalnej firmy SEO. Jak jednak dokonać odpowiedniego wybór oraz jak weryfikować działania agencji? Czas się dowiedzieć.

Pozycjonowanie Kraków – jak wybrać odpowiednią agencję SEO?

Research

Przede wszystkim czeka nas research. Firma, do której się zgłosimy, musi cieszyć się pozytywną opinią w sieci, dlatego powinieneś sprawdzić fora, opinie, komentarze, oceny. Znajdź jak najwięcej informacji na temat jej funkcjonowania oraz osiągnięć. 

Umowa

Zanim nawiążesz współpracę, musisz skrupulatnie przejrzeć portfolio danej firmy, jej referencje oraz case study. Następnie przychodzi moment zapoznania się z umową. Zwróć w niej szczególną uwagę na:

 

  • czas trwania,
  • okres wypowiedzenia,
  • ustalenia na temat sprawozdań,
  • rozliczenie z efektów,
  • ofertę wraz z konkretnym cennikiem.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że SEO to długotrwały proces niezależnie od tego, czy wykonuje go zewnętrzna firma, czy Ty sam. Nie jest to jednorazowe działanie. Jednak zgodnie z badaniami pierwsze efekty pozycjonowania są widoczne już po 3–4 miesiącach – są wówczas najbardziej wiarygodne. Warto jest w tym temacie zaglądać do Google Analytics i Google Search Console, gdzie znajdziesz szczegółowe dane.

Jak weryfikować działania firmy SEO?

Z pewnością lubisz trzymać rękę na pulsie. Masz rację, warto monitorować działania firmy. W końcu jest to usługa, która w tak dużym mieście jak Kraków może kosztować naprawdę dużo. Z tego powodu zwracaj szczególną uwagę na:

Słowa kluczowe

Stworzenie banku słów to trudne zadanie, warto więc oddać je doświadczonym specjalistom. Sprawdzaj ich efektywność, ręcznie wpisując zapytania do wyszukiwarki bądź korzystając z narzędzi do monitorowania haseł kluczowych takich jak Semstorm.

Linki zewnętrzne

Narzędzia Google pozwolą Ci ocenić przyjazność adresów przychodzących oraz ich jakość. Sprawdzaj każdy backlink, a także jego pochodzenie. Musisz pamiętać, że jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Konwersję

Liczba kliknięć na naszej stronie to wspaniałe narzędzie do mierzenia efektów sprzedaży. Zaglądaj do Google Analytics do zakładki „Administracja” i „Cele”. 

Wnioski

Współpracując z agencją, uważaj na wysokość ruchu – czy stoi w miejscu, czy też spada. Pilnuj raportów dotyczących postępów oraz jakości publikowanej treści. Jednak świadomie wybrana firma może naprawdę wpłynąć na Twoje powodzenie. Zadawaj pytania i dbaj o transparentność pozycjonowania Kraków.

Author: admin