Co jest łatwiejsze jazda na nartach czy na snowboardzie?

Jazda na nartach jest często uważana za trudniejszą. Musisz nauczyć się, jak wsiadać i wysiadać z wyciągu, musisz manewrować w ciasnych skupiskach ludzi i musisz upewnić się, że twoje narty są skierowane we właściwym kierunku, abyś nie upadł. Snowboard jest postrzegany jako łatwiejszy, ponieważ kiedy już znajdziesz się na wzgórzu, łatwiej jest z niego zjechać. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować się we właściwym kierunku i odchylić się do tyłu, gdy chcesz zwolnić. Zarówno narty jak i snowboard mają swój własny, unikalny zestaw umiejętności, które wymagają praktyki.

Jak w każdym innym przypadku, istnieją plusy i minusy każdego sportu. Jeśli rozważasz wypróbowanie któregoś z nich lub po prostu jesteś ciekawy, który z nich będzie dla ciebie bardziej odpowiedni, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, zanim zdecydujesz, który sport jest najlepszy dla twojego poziomu umiejętności lub komfortu.

Snowboardziści mają tendencję do bycia bardziej swobodnymi niż narciarze, ponieważ mogą po prostu ślizgać się w dół wzgórza, zamiast być związani przez kijki narciarskie. Ponieważ snowboardziści nie są związani jednym kijem, mają dużo więcej wolności podczas ślizgania się w dół góry. Jest to szczególnie pomocne, jeśli stracą nartę lub wpadną na kogoś innego na górze, ponieważ mogą szybować dalej. Więcej na joysy.pl

Author: admin