Akcesoria do treningu w domu – na co postawić?

Ćwiczenia fizyczne w domowych warunkach mogą być równie efektywne co trening na siłowni. Grunt to zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, który umożliwi wykonywanie podstawowych ćwiczeń i ułatwi budowanie sportowej sylwetki. Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w domowym kąciku do ćwiczeń?

Przede wszystkim mata do ćwiczeń

Podstawowym elementem domowej siłowni powinna być porządna mata. Mata nie tylko umożliwi Ci komfortowe wykonywanie ćwiczeń, ale także zapewni pełne bezpieczeństwo i najwyższą stabilność podczas treningów. Mata powinna być sprężysta, elastyczna, wytrzymała, odporna na odkształcenia, antypoślizgowa i odpowiednio gruba. Doskonałym wyborem jest produkt z solidnej, giętkiej pianki NBR o grubości ok. 1,5 cm. 

Zestaw gum oporowych

Gumy oporowe mają wszechstronne zastosowanie. Możesz wykorzystywać je do treningu góry i dołu ciała. Gumy świetnie stabilizują ciało podczas ruchów i zapewniają dodatkowe obciążenie, co wpływa na efektywność i bezpieczeństwo ćwiczeń. Postaw na gumy z elastycznego, wytrzymałego lateksu. Najlepiej sprawdzi się zestaw kilku sztuk o różnym obciążeniu – np. od 2 do 18 kg. 

Drążek, uchwyty do pompek i inne akcesoria

Jeśli chcesz wzmocnić górne partie mięśniowe, koniecznie zaopatrz swoją domową siłownię w drążek rozporowy. Doskonałym wyborem będzie ten wykonany z solidnej stali chromowanej i wyposażony w możliwość regulacji. Drążek w miejscach uchwytu powinien mieć warstwę pianki neoprenowej PE. Dzięki temu trening będzie komfortowy. 

W Twoim domowym kąciku do ćwiczeń możesz także umieścić:

  • rowerek stacjonarny,
  • uchwyty do pompek,
  • deskę do ćwiczeń.

Te i wiele innych akcesoriów treningowych znajdziesz na stronie https://sternhoff.pl/. Propozycją są produkty o najwyższej jakości, wykonane z solidnych materiałów – np. ze stali chromowanej czy pianki NBR. Sprawdź pełną ofertę!

Author: admin