Szampon do włosów: zwróć uwagę na składniki, które poprawią ich wygląd i strukturę

Szampon do włosów to bez wątpienia najważniejszy kosmetyk, który musisz posiadać na swojej półce, jeśli chcesz poszczycić się pięknymi, zdrowymi i nienagannie prezentującymi się włosami. Jednak nie każdy szampon jest taki sam. Dlatego szczególną uwagę należy zwracać zawsze na ich skład.

Naturalne wyciągi roślinne

Wśród wielu innych składników szamponów do włosów na szczególną uwagę zasługują sobie naturalne wyciągi roślinne. Są wyjątkowo często wykorzystywane, gdyż zawierają cały szereg substancji aktywnych o różnorodnych właściwościach. Można wśród nich znaleźć przede wszystkim substancje odżywcze, które doskonale odbudowują strukturę włosów. Wpływają na poprawę ich stanu zdrowia i wyglądu. Dzięki nim pasma nabierają eleganckiego połysku, stają się mocniejsze i bardziej elastyczne.

Emolienty

Właściwie działający szampon do włosów, np. ten dostępny na stronie https://drogeriapigment.pl/975-szampony-do-wlosow, musi nawilżać włosy i chronić je przed wysuszeniem nawet w wiele godzin po umyciu. Dzięki temu pozostają elastyczne i miękkie, a także są bardziej odporne na uszkodzenia. Substancje nawilżające to inaczej emolienty, które działają jak ochronny płaszcz. Otulają włosy cienką warstwą, która zapobiega wysychaniu pasm, a także chroni łuski włosa przed podnoszeniem.

Substancje oczyszczające

Istnieje bardzo wiele substancji oczyszczających, od łagodnych detergentów pochodzenia naturalnego, aż do silniejszych substancji oczyszczających i antyseptycznych. To właśnie one odpowiadają za usuwanie zabrudzeń czy ewentualnych mikroorganizmów (szczególnie grzybów), które mogłyby przyczyniać się do powstawania chorób.

Author: admin