Odzież męska

Odzież męska to kolekcja ubrań dla mężczyzn i chłopców. Różni się od odzieży wizytowej, w której ubrania są przeznaczone do noszenia na oficjalne okazje lub na wesela, pogrzeby itp. Odzież męska jest ogólnie stylizowana dla wygody mężczyzny i dopasowania, w przeciwieństwie do odzieży damskiej, w której nacisk kładzie się na modę. Odzież męska jest zazwyczaj przeznaczona do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zazwyczaj posiada dłuższe obszycia i rękawy oraz luźniejszy krój, który jest mniej dopasowany do ciała, niż odzież damska, która jest dopasowana do ciała.

Odzież męska to ogólna filozofia projektowania stworzona po to, by mężczyźni dobrze wyglądali. Jest ona wyraźnie zbieżna z męskimi gustami. Moda męska zmienia się częściej niż damska, a wzornictwo odzieży męskiej bardziej podąża za potrzebami mężczyzn niż kobiet. Moda męska jest przeciwieństwem mody kobiecej.

Ubrania męskie są zazwyczaj dość proste, często czarne, szare lub marynarskie. Nie zawierają falbanek ani ozdób. Te ubrania są często dość swobodne. Nie ma w nich wysokich obcasów. Są wygodne. Magazyny mody takie jak Esquire, Vogue, GQ czy Details nazywają ubrania męskie „klasycznymi”, „szykownymi”, „wyrafinowanymi”, „ponadczasowymi”, „ponadczasowo klasycznymi” i „ponadczasowo wyrafinowanymi”.

W odzieży męskiej nie chodzi jednak o to, by być przestarzałym. Czasami twierdzi się, że ubrania męskie są staromodne, że ubrania męskie są anachroniczne. Ale tak naprawdę nie są.

Moda męska jest zaprojektowana tak, aby odzwierciedlać gusta mężczyzn, a gusta mężczyzn ciągle się zmieniają. Koszulka polo, na przykład, była klasycznym ubiorem męskim. Odzwierciedla ona gusta mężczyzn w latach 30-tych, kiedy została stworzona. Jednak dziś, jeśli będziesz nosić koszulkę polo, ludzie pomyślą, że jesteś staromodny. koszula męska slim

Author: admin