Jaka drukarka do domu z Wi-Fi?

Od jakiegoś czasu szukam nowej drukarki do mojego domowego biura i poszukiwania zawęziłem do dwóch pretendentów: Pro 9000 firmy Canon i OfficeJet Pro 8720 firmy HP. Oba oferują AirPrint i Google Cloud Print, które są obowiązkowe w mojej książce. Różnica, która sprawia, że nie jestem zdecydowany, to łączność Wi-Fi – Pro 9000 ma wbudowaną sieć Wi-Fi, podczas gdy OfficeJet Pro 8720 ma Wi-Fi Direct.

Hector Olaya z WireCutter.com opisał, że Wi-Fi Direct może być bardziej niezawodne niż wbudowane Wi-Fi: „Jest szczególnie dobre, gdy chcesz drukować z urządzenia mobilnego, ponieważ nie wykorzystuje zasobów istniejącej sieci (która może być już obciążona) i działa nawet jeśli nie jesteś w tej samej sieci co drukarka.” Jego artykuł zauważył również, że Wi-Fi Direct jest lepszy do drukowania z urządzeń z systemem Android niż Apple, więc to może być coś do rozważenia też.

Znalazłem jednak sprzeczne informacje na temat niezawodności połączenia z Wi-Fi Direct – niektórzy twierdzą, że jest ono porównywalne z wbudowanym Wi-Fi, podczas gdy inni mówią, że jest znacznie mniej spójne. Ja skłaniam się ku Pro 9000. Więcej na adverther.pl

Author: admin