Ile kosztuje nauka jazdy na koniu?

Każdy koń jest wyjątkowym stworzeniem, podobnie jak każdy jeździec. Tak więc, jeśli chodzi o naukę jazdy konnej, każdy doświadczenie jest inny – ale istnieją pewne ogólne zasady, które wszyscy możemy przestrzegać. Jeśli szukasz do nauki jazdy, istnieją trzy główne rzeczy, które trzeba będzie w celu rozpoczęcia: koń, lekcje jazdy i sprzęt do jazdy.

Koń jest oczywiście największy wydatek na początku swojej podróży jazdy. Chociaż niektórzy ludzie mogą mieć szczęście, aby mieć przyjaciół z końmi, którzy pozwolą im pożyczyć je za darmo, dla większości ludzi oznacza to shelling out dla jednego z własnych. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele dotacji i stypendiów dostępnych dla tych, którzy chcą posiadać swojego pierwszego konia. Na przykład, Fundacja IEAHPC oferuje dotacje od 500 dolarów – 2500 dolarów dla programów terapii konnej, co pomaga osobom zainteresowanym w nauce o terapeutycznej jazdy konnej i zapewnienie opieki dla innych, którzy jej potrzebują. Większość innych dotacji to około 500 dolarów lub mniej – niewielka cena za coś tak ważnego.

Dla lekcji, typowy koszt waha się między $ 15 – $ 40 za godzinę. Wiele miejsc oferuje zniżki, jeśli płacisz za wiele lekcji na raz, lub jeśli używasz tego samego miejsca wielokrotnie. Więcej na: funokay.pl

Author: admin