Czy większe auto jest bezpieczne?

Moi rodzice zawsze uczyli mnie jeździć dużym pojazdem. Rozumowanie jest takie, że ludzie są mniej skłonni do zadzierania z tobą, jeśli prowadzisz coś dużego i zastraszającego. Miało to sens w latach 90-tych, kiedy mój tata martwił się, że zostanie porwany przez samochód, ale samochody bardzo się zmieniły przez te lata i zastanawiam się, czy to nadal jest dobra rada.

Patrzyłem na uzyskanie nowego samochodu i naprawdę rozważam uzyskanie czegoś mniejszego. Znalazłem kilka informacji online, które sugerują, że większe pojazdy mogą być bardziej niebezpieczne niż mniejsze. Najwyraźniej mniejsze samochody są bezpieczniejsze, ponieważ trudniej jest je dostrzec innym kierowcom, trudniej jest je uderzyć i trudniej jest innym kierowcom zejść z drogi. Mają też więcej miejsca między tobą a kierowcą przed tobą, co może ułatwić szybkie zatrzymanie się.

Moja mama mówi, że prosiłbym o kłopoty, gdybym dostał coś małego i łatwego do rozbicia, jak Smart Car czy Mini Cooper. Uważa, że z tego typu samochodami mogą być problemy z bezpieczeństwem, ale sama się temu nie przyglądała, więc tak naprawdę nie wie, o czym mówi.

Niezależnie od tego, czy uważasz, że większy samochód jest bezpieczniejszy czy nie, czy czyjaś opinia na ten temat powinna się zmienić. Więcej na startmoto.pl

Author: admin