Co musimy wiedzieć zanim wypożyczymy autokar?

Wynajem autokarów Warszawa to usługa bardzo często spotykana. Niektórzy jednak chcą z niej skorzystać po raz pierwszy. Najczęściej osoby te mają sporo wątpliwości i kompletnie nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z takowej usługi. Sprawdźmy to.

Zapoznaj się z umową

Wydaje się, że wynajem autokarów Warszawa to prosta transakcja. Pamiętajmy jednak, że warto wczytać się dokładnie we wszystkie warunki, które znajdują się w umowie. Na pewno będziemy potrzebować dokumentu ze zdjęciem. Czasami firmy wynajmujące autokary mają pewne regulacje dotyczące limitu kilometrów. Warto się upewnić, ile będziemy musieli zapłacić, gdy przekroczymy liczbę narzuconą poniekąd z góry.

Bardzo ważna kwestia to także poziom paliwa w baku. Najczęściej musi ona być identyczna jak przed wyjazdem. W innym razie możemy zostać obciążeni pewnymi dodatkowymi kosztami. Musimy także uwzględnić, chociażby wynajęcie kierowcy. Gdy sami zamierzamy prowadzić autokar, to trzeba to także zawrzeć w umowie.

Co w razie wypadku?

Gdyby się nam zdarzyło mieć stłuczkę na drodze, ale nie my byliśmy sprawcami, to musimy wziąć od sprawy specjalne oświadczenie wraz z numerem polisy. Należy także przedzwonić do miejsca, w którym autokar wynajmowaliśmy. Świetnym i właściwym pomysłem jest powiadomienie policji. Wszystkie te kwestie są w umowie napisane. Niezwykle ważne jest także to, aby doczytać wszystkie informacje, które zostały zapisane drobnym druczkiem. Najczęściej to te właśnie informacje wydają się najważniejsze. Skoro o tym wszystkim wiemy, to powinniśmy tym bardziej zacząć czytać te wszystkie nieszczęsne umowy.

Author: admin