Jak wyglądają pierwsze zajęcia jazdy konnej?

Jako nowa osoba do jazdy konnej, pewnie zastanawiasz się jak wyglądają pierwsze zajęcia. Moja pierwsza lekcja była z moją przyjaciółką, która brała lekcje przez ponad rok, zanim zaprosiła mnie do siebie. Kiedy tam dotarłem, byłem zaskoczony, jak wiele osób było w klasie; było około 15 innych dziewczyn w różnym wieku i rozmiarach.

Ważne jest, aby ubierać się wygodnie i warstwowo, ponieważ pogoda może się szybko zmienić. Chcesz uniknąć noszenia rzeczy, które sprawiają, że się pocisz, ponieważ instruktorzy będą szukać każdej wymówki, aby powstrzymać cię od nauki jazdy.

Instruktor wyróżnił mnie od razu jako nowego jeźdźca, co sprawiło, że poczułem się zdenerwowany. Zaczął od zadawania mi pytań o to, dlaczego chciałem nauczyć się jeździć i ile miałem doświadczenia z końmi przed tą nocą. Następnie poprowadził nas przez kilka ćwiczeń rozciągających i pokazał nam, gdzie umieścić nasze stopy na koniu, co było przerażające na początku, ponieważ były one tak duże i ciągle denerwowałem się o nadepnięcie na jego ogon lub coś! Gdy już mieliśmy nasze stopy umieszczone na strzemionach, ćwiczyliśmy używanie wędzideł z kilkoma delikatnymi instrukcjami słownymi od instruktora, jak najlepiej komunikować się z koniem. Po tym, wyszliśmy na duży trawiasty teren.

 

Więcej na: sporttaker.pl

Author: admin